
Aktuality
Aktuality
Vyhledávání
Vybrané období: všechny dokumentyVědcům z Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR se podařila celogenomová analýza regulace tvorby bílkovin v myších vajíčkách a embryích. Odhalili dynamické změny, které jsou zásadní pro jednotlivé fáze zrání vajíčka a buněčného dělení nového embrya. Vědci popsali klíčové hráče a dráhy, které tvorbu bílkovin regulují. Získané poznatky mají zásadní význam pro klinickou léčbu neplodnosti, a zároveň rozšiřují poznatky o rakovinotvorných procesech v nádorové buňce.
Na dalším ze setkání v rámci osvědčené akce Scientific Coffee, tentokrát v režii Laboratoře buněčné regenerace a plasticity, si budete moci poslechnout přednášku Zdeňky Ellederové a zúčastnit se metodického workshopu Evy Kamenné.
Vědcům z Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR se podařil zásadní objev v pochopení procesu vývoje zdravého embrya z oplozeného vajíčka.
Hned tři přednášky si budete moct poslechnout v rámci dalšího z pravidelných setkání Scientific Coffee, tentokrát pod taktovkou Laboratoře genetiky ryb!
Páteční večer 6. 10. 2023 se stal scénou vzrušujícího a inspirativního zážitku pro všechny návštěvníky akce "Noc vědců" na pracovišti Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR v Liběchově
Další ze setkání mladých vědeckých pracovníků se uskuteční 27. 9. 2023 od 13.00 v Liběchově a vystoupí na něm Dávid Drutovič s tématem: New insight into genome integrity protection in early mammalian embryos.
V prvním zářijovém týdnu se do areálu České zemědělské univerzity sjelo na dvě stě ichtyologů z celého světa na mezinárodní kongres, který se koná pod záštitou Evropské ichtyologické společnosti. Jejím novým prezidentem byl zvolen Jörg Bohlen z laboratoře genetiky ryb Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR, který byl zároveň jedním z hlavních organizátorů konference.
Připojte se k nám na fascinující akci "Noc vědců" a odhalte tajemství, která skrývá Ústav živočišné fyziologie AV ČR v Liběchově. Tato akce je otevřená pro všechny zvídavé duše, které touží poznat více o světě živočichů a jejich úžasné evoluci.
Dovolujeme si Vás pozvat na nultý ročník akce, která má představit témata výzkumu našich Ph.D. studentů a zároveň sloužit jako možnost vzájemného poznávání se studentů napříč všemi laboratořemi.
V České republice se usadil nový druh savce – bělozubka tmavá. Objevili ji vědci ze dvou ústavů Akademie věd ČR, mezi které patří i náš tým Laboratoře evoluční genetiky savců. Přestože její příchod očekávali, zachytit se ji podařilo až na podzim loňského roku, a v podstatě omylem.
Dne 3. srpna proběhlo v Liběchově intenzivní celodenní školení nového mikroskopu Leica Stellaris 8, který by měl být významným pomocníkem a velkou výhodou pro všechny jeho uživatele.
Velký úspěch v národním kole Středoškolské odborné činnosti pro studentky, které vypracovaly svá témata na našem ústavu!
V pátek 14. července 2023 od 11.00 proběhne v zasedací místnosti v Liběchově přednáška Dr. Tomoya Kitajimu, RIKEN, Japonsko s názvem „The role of the two-pronuclear state in mammalian zygotes“
Členové Laboratoře molekulární morfogeneze jsou spoluorganizátory mezinárodní konference 3rd Meeting Visegrád Group Society for Developmental Biology, která se uskuteční 8.–10. září ve Varšavě.